Primavera

Primavera Hotel


PRIMAVERA Hotel & Congress centre **** je moderní čtyřhvězdičkový hotel v Plzni s 94 klimatizovanými pokoji (celkem 240 lůžek), restaurací s venkovní terasou, vinárnou - barem a reprezentativním víceúčelovým kongresovým centrem se sály různé kapacity. Parkovací stání pro 100 aut a 3 busy v areálu hotelu.

staysafe  voucher Brožura ke stažení zde

brozura

Kontakt

PRIMAVERA Hotel & Congress centre
Nepomucká 1058/128
326 00 Plzeň


GPS:
49°42'38.1"N 13°24'45.4"E

Recepce-rezervace:
Tel.: +420 378 020 500
Mobile: +420 603 113 853
Fax: +420 378 020 501
E-mail: info@primaverahotel.cz

GDS – kódy:
Amadeus: FGPRGPRI
Sabre: FG220483
Galileo: FGA5630
Worldspan: FGPRGP
Pegasus: for information only FGPRGP

O Plzni

Navštivte zajímavá místa v Plzni

Město Plzeň se nachází na západě České republiky a se svými 170 tisíci obyvateli reprezentuje čtvrté největší město země, druhé v Čechách.

Díky své strategické poloze tvoří dopravní a obchodní tepnu mezi hlavním městem Prahou a Spolkovou republikou Německo a turisty láká svojí výbornou dostupností.

Plzeň vyvolává asociaci proslulého piva Pilsner Urquell. Tajemství jeho výroby se předává z generace na generaci již 174 let a jeho typickou hořkou chuť je možné vychutnat v mnoha osvědčených plzeňských restauracích, které nabízí kvalitní pokrmy z české i zahraniční kuchyně. V roce 2015 se však Plzeň zapsala do povědomí veřejnosti i jako Evropské hlavní město kultury, čímž přesvědčila své návštěvníky, že kromě piva umí nabídnout ještě více. Tento úspěšný projekt se tak pro Plzeň stal odrazovým můstkem k budování moderní evropské turistické destinace, založené na maximálním využití nejlepších hodnot města. Turistických atraktivit je ve městě velké množství - uspokojení zde najdou i nejnáročnější návštěvníci.   

kostel

pivovarska brana

techmanie barak

tylovo divadlo


Historické centrum města

 • Náměstí Republiky – ve své době největší středověké náměstí Evropy. Dnes centrum dění - poskytuje prostory pro koncerty, sportovní a jiné akce.

 • Katedrála sv. Bartoloměje – nejcennější památka historického jádra. Na hlavním oltáři se nachází proslulá Plzeňská madona, vrcholné dílo ve stylu tzv. „krásných madon“ českého gotického umění.

 • Kostelní věž – součást katedrály. Je největší v  České republice a nabízí nádherný výhled do okolí.

 • Renesanční radnice – patří k nejkrásnějším radnicím v zemi. V mázhauzu je k vidění plastický model historického středu města.

 • Velká synagoga – největší v republice, druhá v Evropě a čtvrtá na světě. Připomíná někdejší početnou prosperující plzeňskou židovskou komunitu. V jejím interiéru se dnes mimo jiné konají koncerty a výstavy.

 • Historické podzemí - téměř dvacet kilometrů chodeb, sklepů a studní tvoří jedno z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Turistům přiblíží středověký život pod městem. Součástí prohlídky je ochutnávka piva Master (pro starší 18 let).

 • Pivovarské muzeum - sídlí v původním středověkém právovárečném domě z 15. století. Vypráví příběh piva od starověku až do vzniku velkých průmyslových pivovarů. Součástí prohlídky je ochutnávka piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

 • Sadový okruh – vznikl na místech zbouraných městských staveb. Obléhá historické centrum a láká k posezení v některé z mnoha kaváren.

 • Muzeum loutek – odkazuje na dlouhou tradici loutkářství na Plzeňsku. K vidění jsou zde loutky a loutková divadla. Expozice nejsou jenom na dívání, s některými loutkami si mohou návštěvníci sami zahrát divadlo.

 • Techmania Science Center a 3D Planetárium - nacházejí se v areálu plzeňské Škodovky. Nabízí neformální a zábavné poznávání světa kolem nás pro celou rodinu.

 • Zoologická a botanická zahrada - Chová nejvíce druhů zvířat ze všech českých ZOO. V letních měsících sem jezdí vláček z náměstí Republiky.

 • Dinopark - Unikátní zábavní park pro širokou veřejnost. Nabízí 30 ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

Západočeské muzeum

3

Plzeňské historické podzemí

3

Divadlo J.K. Tyla

3

Radnice

3

Velká synagoga

3

Katedrála sv. Bartoloměje

3

Doporučujeme návštěvu pivovaru Plzeňský Prazdroj

Právě v plzeňském pivovaru se v polovině 19. století odehrála revoluce v pivovarnictví. Poprvé v historii lidstva bylo vyrobeno pivo, jak je známe dnes - správně hořký nápoj zlaté barvy, se sněhobílou pěnou.

Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví. Rozvíjí se tak unikátní industriální památka, která láká nejen všechny znalce a milovníky dobrého piva.

Návštěvnické centrum Moderní stáčírna Nová exposice Pilsner Urquell Varna Síň slávy Historické sklepy
krátký film o historii piva Pilsner Urquell nejmodernější stáčírna v ČR s kapacitou 60 000 lahví za hodinu film o výrobě piva Pilsner Urquell v panoramatickém kině s otočným hledištěm jedinečný výrobní postup piva Pilsner Urquell nejvýznamnější památky pivovaru ochutnávka filtrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell přímo ze sudu (pro osoby starší 18 let)

Pivovarské muzeum

 • Pivovarské muzeum střeží legendu piva a pivovarnictví. Původní právovárečný dům, ve kterém se muzeum nachází, dýchá atmosférou středověku a odhaluje tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od věků dávno minulých.

 • Vznikla zde naučná a zábavná expozice, která láká všechny zvídavé i milovníky historie a pivovarnictví.

 • Součástí muzea je pozdně gotická sladovna, hvozd, původní valečka, ležácké sklepy, replika hospody z přelomu 19. a 20. století, laboratoř z 2. poloviny 19. století a část městských hradeb s ukázkou pěstování ječmene a chmele.

 • Prohlídka je spojena s ochutnávkou 0,3l piva Pilsner Urquell (V souladu se zákonem o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi č. 37/1989 Sb. se mladistvým do 18 let alkohol nepodává.)

 • Skupinám nad 10 osob se poskytuje prohlídka s průvodcem v šesti světových jazycích – anglickém, německém, ruském, francouzském, španělském a italském.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Dále můžete navštívit některý z hradů a zámků v blízkém okolí hotelu PRIMAVERA

Zámek Nebílovy

www.zamek-nebilovy.cz

Zámek Nebílovy je barokní zámek, který se nachází ve stejnojmenné obci na jižním Plzeňsku, 16 km jižně od Plzně.

12

13

Zámek Kozel

http://www.zamek-kozel.eu/

Zámek byl postaven na konci 18. století pod vedením stavitele Václava Haberditze pro stavebníka Jana Vojtěcha Černína.

3

3

Hrad Radyně

http://www.hrad-radyne.cz/

Radyně (též Karlskrone, Karlshut, Kugelweit) je hradní zřícenina, která stojí na vrchu Radyně (569 m n. m.) mezi Plzní a Starým Plzencem v západních Čechách.

3

17

Manĕtín

http://www.zamek-manetin.cz/

Barokní zámek postaven v letech 1712 -1715 císařským architektem Hafeneckerem.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Kladruby

http://www.klaster-kladruby.cz/

Klášter byl založen v roce 1115 knížetem Vladislavem I.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Plasy

http://www.klaster-plasy.cz/

Perla barokní architektury - cisterciácký klášter v Plasích, severně od Plzně

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Rabštejn nad Střelou

http://www.rabstejnnadstrelou.cz/

Nejmenší české městečko, poprvé zmiňován r. 1269.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Nepomuk

http://www.nepomuk.cz

Rodiště sv. Jana Nepomuckého.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Starý Plzenec

http://www.staryplzenec.cz/

První písemná zpráva se vztahuje k roku 976 a vítězné bitvě Čechů s Bavory pod „iuxta Pilisini urbem"

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Mariánská Týnice

http://www.marianskatynice.cz/

Regionální muzeum umístěné v areálu bývalého cisterciáckého poutního místa severně od Plzně.

pivovarske_muzeum1

pivovarske_muzeum2 brana

Centrum města

kostel